Umów się na wizytę

 

Telefon:

Dermatologia i medycyna
85 744 51 15

Radiologia (USG)

Badania obrazowe obejmują dużą grupę badań, dzięki którym możliwa jest obserwacja wewnętrznych struktur organizmu, bez niepotrzebnej interwencji do jam ciała. Ich działanie opiera się na wykorzystaniu zjawisk fizycznych. Wykonuje się je w celu diagnostyki wielu chorób np. nowotworów, udarów mózgu, czy chorób sercowo-naczyniowych.

W naszym ośrodku możemy wykonać szereg takich badań:

> USG

brzucha, tarczycy i innych narządów

> USG dopler

Daje możliwość oceny struktury wewnętrznej i kondycji naczyń krwionośnych. Jest to niezbędna metoda diagnostyczna przy kwalifikowaniu chorego z żylakami do operacji chirurgicznej, bezcenne w przypadku określania drożności tętnic tomografia komputerowa czaszki, zębów, zatok szczękowych

> RTG punktowe zębów

> Cefalometria

Zdjęcia te umożliwiają bardzo dokładną diagnostykę wad ortodontycznych oraz precyzyjne planowanie leczenia ortodontycznego. Zdjęcie cefalometryczne to metoda obrazowania części twarzowej czaszki, która uwidacznia zarówno struktury kostne, jak i skórę badanego.

> Pantomogram

To technika radiologiczna używana w celu otrzymania pojedynczego zdjęcia struktur twarzy, na którym uwidacznia się jednocześnie wszystkie zęby, również te, które nie są widoczne w jamie ustnej (niewyrżnięte i zatrzymane). Widoczne są również tkanki otaczające: tkanka kostna wyrostków zębodołowych, zatoki szczękowe, wyrostki żuchwy, uwidoczniona jest szczęka, żuchwa, łuki zębowe. Umożliwia to ocenę całego stanu uzębienia łącznie ze stawami skroniowo-żuchwowymi oraz zatokami szczękowymi. Dzięki uwidocznieniu wszystkich zębów wraz z strukturami sąsiadującymi, „panorama” jest niezwykle cennym badaniem przesiewowym, umożliwiającym wczesne wykrycie zmian patologicznych w kościach szczęki i żuchwy, a także w stawach skroniowo-żuchwowych oraz w zatokach szczękowych. Zdjęcie pantomograficzne jest także niezbędne do leczenia implantologicznego oraz często ortodontycznego. Zestawiając powyższe zalety z minimalną dawką promieniowania – możliwą do zastosowania dzięki cyfrowej technologii radiologicznej mamy odpowiedź dlaczego zgodnie z zachodnimi standardami badanie to powinno być wykonywane przy każdym kompleksowym leczeniu stomatologicznym. Nasze urządzenie jest on wyposażony w specjalny program redukujący dawkę promieniowania dla dzieci.

W naszym ośrodku rozwiązujemy wszelkie problemy całościowo. Niekiedy potrzebna jest różnorodna diagnostyka, by nie tylko likwidować skutki zmian, jakie zachodzą w człowieku, ale też przyczyny. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług.