Umów się na wizytę

 

Telefon:

Dermatologia i medycyna
85 744 51 15

Diagnostyka

Dermal Clinic proponuje kompleksowe, cyfrowe badania włosów, skóry, zmian skórnych, znamion i nowotworów.

Badanie dermatoskopowe zmian skórnych

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym możemy cyfrowo i komputerowo analizować obraz znamion np. barwnikowych czy nowotworowych skóry np. czerniak. Rak wykryty we wczesnym stadium rozwoju może być skutecznie wyeliminowany z naszego organizmu. Dlatego przykładamy szczególną uwagę do kompleksowych i precyzyjnych badań zmian skórnych.

Kompuerowe badania włosów – trichoskopia

Trichoskopia to najnowocześniejsza metoda badania włosów przy pomocy techniki cyfrowej. Dzięki niej można skutecznie walczyć z łysieniem. Metoda polega na nawet 70-krotnym przybliżeniu obrazu głowy, dzięki czemu możemy wykonać bardzo precyzyjną analizę łodygi włosów, ujścia mieszków, a także otaczającej ich skóry. Specjalistyczna kamera uzyskuje obraz z okolic czoła, skroni i potylicy.

Dzięki badaniu mogą państwo rozpoznać typ łysienia i rozpocząć leczenie:

> Łysienia androgenowego

> Łysienia przewlekłego telogenowgo

> Włosów dystroficznych

> Włosów resztkowych i ułamanych

> Chorób zapalnych

> Liszajów rumieniowatych krążkowych

Diagnostyka histopatoloiczna zmian skórnych

Badanie histopatologiczne jest ostateczne i niepodważalne. Potwierdza występowanie danego schorzenia. Jest wykonywane dzięki mikroskopowi i polega na pobraniu wycinka z obszarów skórnych, podskórnych i podśluzówkowych.

W naszym ośrodku rozwiązujemy wszelkie problemy całościowo. Niekiedy potrzebna jest różnorodna diagnostyka, by nie tylko likwidować skutki zmian, jakie zachodzą w człowieku, ale też przyczyny. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług.