Dr n. med Aleksander Wroński
specjalista dermatolog

Studia ukończył na Wydziale Lekarskim w Akademii Medycznej w Białymstoku. Już jako student III roku rozpoczął pracę w Klinice Dermatologii Akademii Medycznej w Białymstoku kierowanej przez uznanego w Polsce i Świecie wybitnego specjalistę prof. Henryka Szarmacha. W szybkim czasie uzyskał tytułu specjalisty w zakresie dermatologii i wenerologii oraz obronił pracę doktorską na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku pt. ,,Zachowanie się immunoglobulin A, G i M w przebiegu zakażenia krętkowego”.
Jako wybitnemu specjaliście w dziedzinie dermatologii w latach 80. powierzono mu pełnienie funkcji kierownika Kliniki Dermatologii i Wenerologii AMB w Białymstoku. Pod jego bacznym okiem wykształciło się wielu studentów a marzeniem każdego młodego adepta sztuki lekarskiej była specjalizacja pod jego kierunkiem.
W latach 90. jako ceniony specjalista wyjechał do Libii, gdzie nie tylko podnosił swoje kwalifikacje, ale przede wszystkim jako specjalista poświęcił się opiece i niesieniu pomocy pacjentom. Swoim doświadczeniem klinicznym chętnie dzielił się z innymi lekarzami.
Po powrocie w 1998 r. powołał do życia pierwszy w regionie północno-wschodniej Polski Specjalistyczny Ośrodek Dermatologiczny „DERMAL”, świadczący najwyższy poziom usług dermatologicznych. Od momentu powstania – dzięki fachowej obsłudze cieszy się on dużym zaufaniem i sympatią pacjentów. Z bogatej wiedzy doktora oraz doświadczenia, które zdobywał i nieustannie poszerza w Polsce i za granicą uczestnicząc w licznych zjazdach, konferencjach, sympozjach i seminariach w Europie, Kanadzie czy USA – korzystają pacjenci nie tylko z Białegostoku, ale praktycznie z całej Polski.
Od 2016 r. w ramach dalszego rozwoju Specjalistyczny Ośrodek Dermatologiczny został przekształcony w wielospecjalistyczną Klinikę, w której pacjenci z problemami dermatologicznymi są leczeni holistycznie przez wykwalifikowanych specjalistów, co w połączeniu z najnowszą wiedzą medyczną oraz zaawansowanymi technikami pozwala uzyskać szybkie i skuteczne ich wyleczenie.

Dr n. med Adam Wroński
specjalista dermatolog

Jest absolwentem Akademii Medycznej w Białymstoku. Dzięki wytężonej pracy szybko ukończył specjalizację – otrzymując tytuł specjalisty dermatologii i wenerologii. W 2005 r. uzyskał tytuł doktora nauk medycznych na podstawie przeprowadzonej na Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku rozprawy doktorskiej pt. ,,Grzybica skóry i płytek paznokciowych w województwie podlaskim na podstawie badań klinicznych i mikrobiologicznych” napisanej pod kierunkiem prof. Romana Nowickiego.
Od 18 lat z wielkim oddaniem i zaangażowaniem zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób skóry i paznokci. W 2015 r. z uwagi na wiedzę, posiadane doświadczenie oraz dokonania został powołany i mianowany na Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie dermatologii.
Współwłaściciel i pracownik Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej – Specjalistycznego Ośrodka Dermatologicznego ,,DERMAL” w Białymstoku oraz Ośrodka badawczego Diagnostic-Test zajmującego się badaniem i oceną kosmetyków wiodących firm kosmetycznych z Polski i innych części . Europy i świata.
W związku z tym, iż dermatologia i medycyna estetyczna to dynamiczne i stale się rozwijające dziedziny, nieustannie pogłębia swoją wiedzę uczestnicząc w licznych szkoleniach oraz seminariach, sympozjach, konferencjach krajowych i międzynarodowych m.in. w: Europejskiej Konferencji EADV, Światowego Kongresu Dermatologii, Amerykańskiej Konferencji Akademii Dermatologii, Międzynarodowym Kongresie ASMLS dotyczącym medycyny i dermatologii. Doświadczenie i kompetencje potwierdzają liczne certyfikaty.
Wiedza i doświadczenie, jakie posiada pomagają w stawianiu trafnych diagnoz oraz proponowaniu pacjentom najodpowiedniejszej terapii. Przez pacjentów ceniony za otwartość, profesjonalne, indywidualne podejście, kompetencje, przeprowadzanie specjalistycznej diagnostyki i wywiadu a przede wszystkim za skuteczne leczenie.

Dr Adam Andrzejewicz
specjalista dermatolog

Ukończyłem AMB w 1982 r. Po stażu pracowałem w Państwowym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku w oddziale Anestezjologii i Intensywnej terapii jako młodszy asystent do 1985 r. 

1985-1987 – Lekarz Wojskowy w Szpitalu Garnizonowym MW w Helu oraz w Jednostce Wojskowej w Płocku, 1987-1992 – przebywałem w USA.

Od 1993 – Lekarz dermatolog, a od 1999 specjalista dermatologii i wenerologii zatrudniony do 1998 r w Specjalistyce Dermatologicznej ZOZ w Białymstoku ( Szpital Dermatologiczny i Poradnia HIV ) od 1998 w NZOZ DERMAL.

Od kilkunastu lat jestem członkiem EADV (Europejska Akademia Dermatologii i Wenerologii). Od 2009 jestem członkiem General Medical Council w Wielkiej Brytanii i od tego czasy aktywnym konsultantem dermatologii ( locum consultant ) w Wielkiej Brytanii. Od 2010 należę do Kuwait Medical Association. 
 

Kontakt

Dermal Clinic
ul. Nowy Świat 17/5
15-453 Białystok

Telefony:
Stomatologia
85 74 45 890 i 601 27 20 55

Medycyna estetyczna
85 744 58 87

Dermatologia i medycyna
85 744 51 15

E-mail:
dermal-clinic@dermal.pl